Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси Меҳнат ва ижтимоий муносабатлар Академиясига Мўғулистон касаба уюшмалари Конфедерациясининг бир гуруҳ ходимларидан иборат делегация ташриф буюрди. Меҳмонларни Академиянинг ўқув ишлари бўйича проректори А. Атаматов, проректорлар А. Мирзажонов ва С.Юсупов кутиб олди.
Мўғулистонлик меҳмонлар ташриф давомида Меҳнат ва ижтимоий муносабатлар Академиясида яратилган шарт-шароитлар, жумладан, талабалар учун яратилган шарт-шароитлар, аудияториялар ва спорт мажмуаларида яратилган имкониятлар билан бевосита танишишди.
Шунингдек, меҳмонларга Академиядав талабаларнинг дунёқарашини бойитиш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш борасидаги ишларга доир маълумотлар тақдим этилди. Меҳмонлар Академияда яратилган шарт-шароитлар ва амалга оширилаётган ишларга юксак баҳо беришди.

Академию труда и социальных отношений Федерации профсоюзов Узбекистана посетила делегация группы сотрудников Монгольской конфедерации профсоюзов. Посетителей приветствовал проректор по учебной работе Академии А. Атаматов, проректоры А. Мирзажанов и С.Юсупов.
В ходе визита монгольские гости были непосредственно ознакомлены с условиями, созданными в Академии труда и социальных отношений, в том числе с условиями, созданными для студентов, возможностями, созданными в аудиториях и спортивных комплексах.
Гостям также была представлена информация о работе по обогащению мировоззрения студентов в Академии, содержательной организации их свободного времени. Гости высоко оценили созданные в Академии условия и проведенную работу.