O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi Mehnat va ijtimoiy munosabatlar Akademiyasi kunduzgi va sirtqi yo‘nalishlarda ikkinchi va undan keyingi oliy ma’lumot bo‘yicha hujjatlar qabuli boshlanganligini e’lon qiladi!
Siz 2023/2024-o‘quv yilidan bakalavr bosqichida kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida quyidagi mutaxassisliklar bo‘yicha ikkinchi va undan keyingi oliy ma’lumot bo‘yicha tahsil olishingiz mumkin:
Mehnat muhofazasi va sanoat xavfsizligi
Hayot faoliyati xavfsizligi
Inson resurslarini boshqarish
Ijtimoiy ish (sohalar bo‘yicha)
Psixologiya (faoliyat turlari bo‘yicha)
Menejment
Yurisprudensiya.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ma’lumot olishni istagan abiturientlar quyidagi hujjatlarni topshirishlari lozim:
oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning nusxasi (yoki diplomdan ko‘chirma — O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarini davlat granti asosida o‘qib tugatganlar uchun);
oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning ilova nusxasi.
Bunda, xorijiy davlatlar ta’lim muassasalarining 1992 yil 1 yanvardan keyin berilgan diplomlari belgilangan tartibda nostrifikatsiyadan o‘tkazilgan bo‘lishi lozim.
Hujjatlar https://qabul.atso.uz havolasi orqali kunduzgi ta’lim shakliga 25 avgustga, sirtqi ta’lim shakliga 25 noyabrga qadar qabul qilinadi.
Hujjat topshirish bilan bog‘liq qo‘shimcha ma’lumotlar zarur bo‘lsa, (71) 265-01-64 yoki (71) 265-01-54 raqamlariga murojaat qiling va barcha savollarga javob oling!

Академия труда и социальных отношений Федерации профсоюзов Узбекистана объявляет о начале приема документов на второе и последующее высшее образование по очной и заочной формам обучения!
Вы можете получить второе и последующее высшее образование по следующим специальностям в области очной и заочной форм обучения на бакалавриата с 2023/2024 учебного года:
Охрана труда и промышленная безопасность
Безопасность жизнедеятельности
Управление человеческими ресурсами
Социальная работа (по отраслям)
Психология (по видам деятельности)
Менеджмент
Юриспруденция.
Абитуриенты, желающие получить второе и последующее высшее образование, должны предоставить следующие документы:
копия документа о высшем образовании (или выписка из диплома — для тех, кто окончил высшие учебные заведения Республики Узбекистан на основании государственного гранта);
приложение копия документа о высшем образовании.
Дипломы учебных заведений зарубежных стран, выданные после 1 января 1992 года, должны быть нострифицированы в установленном порядке.
Документы принимаются через ссылку https://qabul.atso.uz на очную форму обучения продолжаются до 25 августа, на заочную форму обучения - до 25 ноября.
Если необходима дополнительная информация звоните по телефонам (71) 265-01-64 или (71) 265-01-54 и получите ответы на все вопросы!